Відкриття виставки та презентації на тему «Пам’ять про нацистський геноцид ромів: український та європейський виміри (до 70-річчя закінчення Другої світової війни, до Міжнародного дня пам’яті жертв геноциду ромів та 10-ї річниці його офіційного відзначення в Україні)»

У неділю 2 серпня 2015 року з 12.00 до 15.00 у Національному музеї історії України (м. Київ, вул. Володимирська, 2, 3-й поверх) відбудеться відкриття виставки та презентації на тему “Пам’ять про нацистський геноцид ромів: український та європейський виміри (до 70-річчя закінчення Другої світової війни, до Міжнародного дня пам’яті жертв геноциду ромів та 10-ї річниці його офіційного відзначення в Україні)”.

На виставці будуть представлені: слайд-шоу довоєнних фото ромів; експонування книжок по темі; фотовиставка: фото часів війни з німецьких архівів; пам’ятні знаки жертвам геноциду ромів, встановлені в Україні; меморіалізація в Польщі та Німеччині; тексти-спогади і фото українських ромів, які пережили геноцид; матеріали про дослідження геноциду ромів Українським центром вивчення Голокосту (візуальна інформація про сайт romagenocide.com.ua, проекти, шкільний конкурс, видання); інфографіка про пам’ятні дати до геноциду ромів у світі; текст постанови Верховної Ради України.

Організатори:

• Національний музей історії України,
• Міжнародний благодійний ромський жіночий фонд “Чіріклі”,
• Міжнародний фонд “Відродження”,
• Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

Куратор виставки – старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, кандидат історичних наук Наталія ЗІНЕВИЧ.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ ВИСТАВКИ

Контакти для акредитації журналістів: (095) 315-13-89, starovyna2012@gmail.com – Наталія ЗІНЕВИЧ.

Контактні телефони музею: (044) 278-29-24, 278-65-45 278-43-51, 279-87-35.