Навчально-методичний семінар для викладачів історії і суспільних дисциплін з нагоди початку проекту «Геноцид ромів (циган) в добу окупації України (1941-1944): дослідження, викладання, увічнення пам’яті»

26 січня 2014 р. в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України Український центр вивчення історії Голокосту провів навчально-методичний семінар для викладачів історії і суспільних дисциплін з нагоди початку проекту «Геноцид ромів (циган) в добу окупації України (1941-1944): дослідження, викладання, увічнення пам’яті».

Незважаючи на дуже непросту ситуацію в країні, приїхати до Києва та взяти участь у семінарі зголосилися викладачі навчальних закладів різних рівнів – як середніх загальноосвітніх, так і вищих навчальних закладів, – а також кілька студентів та аспірантів з різних регіонів України. Семінар тривав повний робочий день та містив як історико-теоретичні лекційні заняття з нацистської расової політики (к.і.н. Анатолій Подольський), історії ромів та геноциду ромів України (координатор проекту Михайло Тяглий), так і методичні практикуми, впродовж яких учасники мали змогу ознайомитися з особливостями ромської культури та історичної пам’яті, методикою пошуку тих, хто пережили нацистський геноцид а також очевидців (к.і.н. Наталія Зіневич), з правилами запису усноісторичних свідчень та оформлення отриманих джерел (к.і.н. Тетяна Пастушенко). Своїм досвідом пошуку та запису свідків геноциду ромів на Волині поділилася учасниця семінару, заступник голови Волинської організації УТОПІК, голова Жидичинської громадської організації «Розвиток» Іраїда Майданець.

Учасники семінару обговорили аспекти організації дослідної та краєзнавчої роботи на майбутнє в регіонах України та перспективи отримання різних результатів – від записів спогадів очевидців та збору і накопичення місцевих краєзнавчих свідчень до підготовки дослідних робіт учнями під керівництвом викладачів та тематики їхніх досліджень.

Програма семінару