Корисні посилання по темі

 

 

Освітній онлайн-проект «Арзамас» представляє 

Курс № 3. «Правда и вымыслы о цыганах» (5 лекций, 24 материала). 

Кирилл Кожанов о том, откуда берутся наши представления о цыганах, откуда взялись сами цыгане, как они относятся друг к другу, что важно о них знать и как им помочь. Один из курсов называется «Геноцид цыган глазами свидетелей»

Асоціація з вшанування пам’яті ромських жертв геноциду у Словаччині «Ін Міноріта»

www.romaholocaust.sk/en

Tajsa.eu – це веб-колекція відео- та аудіо-подкастів, а також освітніх ресурсів про геноцид ромів у Другій світовій війні, його причини та наслідки. Ресурс має на меті заохотити дискусію щодо подальшої розбудови ідентичності та розвитку ромських громад в Європі. Ця серія нових медіа випускається в 12 регіонах Європи – в тому числі й в Україні – і є проектом, створеним Radio La Benevolencija HTF (Іспанія) і партнерами.

https://tajsa.eu/

База даних відеосвідчень ромів, які пережили нацистські переслідування, на вебсайті Фонду Шоа університету Південної Каліфорнії

vhaonline.usc.edu/search.aspx

Вебсайт з історії і культури ромів циганознавця Н. Бєссонова (Москва, Росія)

gypsy-life.net

Вебсайт про шість ромських підлітків з різних країн Європи та їхню долю за часів нацизму

www.romasinti.eu

Вебсайт про геноцид ромів і сінті – спільний проект Музею «Будинок Анни Франк» та Австрійської фундації «Пам’ять»

www.romasintigenocide.eu

РомАрхів – міжнародний цифровий архів, постійно зростаюча колекція мистецтва всіх типів, доповнена історичними документами та науковими текстами. Окремий розділ має назву «Голоси жертв» та пропонує ознайомитися зі свідченнями про геноцид від самих ромських жертв – від тих, кому пощастило пережити переслідування та вбивства. 

https://www.romarchive.eu/en/

"Расовий діагноз - циган". Освітній вебсайт Центральної ради сінті та ромів Німеччини про ідеологічне підгрунтя, передумови, перебіг, наслідкі та комеморацію геноциду ромів у Європі. 

https://www.sintiundroma.org/en/