2 серпня - День пам'яті жертв геноциду ромів

Цього, 2016-го року, Міжнародна ромська молодіжна мережа «Терніпе» (www.ternype.eu) (Берлін) знову організувала масштабну молодіжну зустріч для вшанування пам’яті ромів, загиблих у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау, де 2 серпня 1944 р. нацистами було вбито близько 3 тисячі чоловіків, жінок та дітей, а загальна кількість жертв ромського походження табору сягала близько 20 тисяч жертв.

Цього разу три молодих відвідувача з України мали змогу вперше долучитися до подій в Кракові-Аушвіці. Участь української делегації стала можливою завдяки підтримці Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Кульмінацією низки цих подій була власне урочиста церемонія вшанування пам’яті жертв геноциду ромів, яка відбулася 2 серпня 2014 року біля пам’ятнику на місці залишків «циганського бараку» у таборі Біркенау, та у якій, поряд з представниками польської та німецької ромських громад, взяли участь численні високопосадові урядів багатьох країн та європейських організацій.

Ознайомитися з тим, які викликала думки та справила враження ця подорож на учасників української делегації, пропонуємо читачам «із перших рук», з власних відгуків учасників церемонії.