Нотатки з другого етапу проекту – освітньої подорожі (осінь 2018)

 

9-10.02.2019. Стаття німецького партнера проекту Франка Брендле під назвою «Забутий геноцид. Міжнародний проект досліджує вбивства німецькими окупантами українських ромів. Знаходимо злочин і спротив, співпрацю і допомогу» (Ignorierter Völkermord. Ein internationales Projekt geht den Morden der deutschen Besatzer an ukrainischen Roma nach. Es stößt auf Verbrechen und Widerstand, Kollaboration und Hilfe). Надруковано у: "Neues Deutschland", 9-10 лютого 2019 р. 

Читати статтю

 


01.10. 2018. "ТЕ ВИТТЯ І ЗАРАЗ СТОЇТЬ У ВУХАХ!" - СВІДОК РОЗСТРІЛІВ РОМІВ У ЧЕРНІГОВІ. Враження учасниці міжнародного освітнього семінару-подорожі "Зневажений геноцид"  журналістки Ольги Веснянки від розмов з ромами, яким пощастило пережити геноцид, та з неромами - свідками трагедії. Опубліковано у: Уроки Голокосту (інформаційно-педдагогічний бюлетень Українського центру вивчення історії Голокосту), № 3 (55), 2018, с. 15-16. 

Читати статтю тут: http://holocaust.kiev.ua/Files/bul2007/buleten_3(55)internet.pdf 

 

 


08.09.2018. "Роми - жертви непоміченого геноциду". Таку назву має текстовий репортаж волинського видання "Район.in.ua" про відвідання групою молоді під час освітньої подорожі у вересні 2018 року та запису інтерв'ю у літньої ромської жінки Любові Коржевич та її родини, яка пережила геноцид. 

Докладніше читайте тут: https://lutsk.rayon.in.ua/topics/2573-romi-zhertvi-nepomichenogo-genotsidu

 

 

 

 


06.09.2018. "Пам’ять у спогадах тих, хто вижив…" Офіційний веб-портал Лубенської державної районної адміністрації розповідає про відвідання учасниками освітньої подорожі "Зневажений геноцид" села Вільшанка під Лубнами, де кілька років тому небайдужі краєзнавці та активісти встановили хрест біля місця масової загибелі ромів під час Другої світової війни.

Докладніше читайте тут: http://lubny.adm-pl.gov.ua/news/pamyat-u-spogadah-tih-hto-vizhiv

 

 

 


01.06.2018. "Історія волинського рома, який вберігся від розстрілу". Репортаж "12 каналу" телебачення Луцька про долю рома Миколи Юзепчука, який пережив геноцид ромів у селі Видерта Камінь-Каширського району на Волині, та про запис його свідчення представниками проекту "Зневажений геноцид" за допомоги місцевих активістів. 

Докладніше дивиться тут: http://12kanal.massimo.in.ua/istoriya-volinskogo-roma-yakij-vberigsya-vid-rozstrilu/