Мультимейдійні матеріали та інтерв'ю

 

Чорноморська телерадіокомпанія, 1 серпня 2018 р.:

«Напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту ромів говоримо про трагічні сторінки історії народу».

Гості: завідувач відділом Національного заповіднику «Бабин Яр» Артур Золотаренко, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту Михайло Тяглий.

Переглянути

 


Радіопередача Російськомовної редакції Всесвітньої служби радіомовлення України. До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту ромів 2 серпня 2017 р.  В гостях у редакції - співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту Михайло Тяглий.    

Завантажити аудіофайл

 


Відеоролік "Рома в історичному просторі". Керівник проекту - стипендіат Ромського освітнього фонду Іваненко Артур (Херсон).

Переглянути

 

 


4 квітня 2016 р. Громадське радіо, програма "Зустрічі"

Громадське радіо, програма "Зустрічі". Ведуча - Ірина Славінська. Тема програми: геноцид ромів і Голокост в Україні (Про геноцид ромів в Україні говорить Михайло Тяглий, співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту).

 

Слухати

 


1 лютого 2016 року, Ромське радіо Chiriklo

Ромське радіо «Чірікло». 17 програма присвячена Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, який щорічно відзначається у багатьох країнах світу 27 січня, та проблемам збереження пам’яті про геноцид ромів.

У першій частині Ромське радіо Chiriklo слухайте інтерв'ю на цю тему


2 серпня 2015 року. Бабин Яр.

Неформальна церемонія вшанування пам’яті ромських жертв Бабиного Яру з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв геноциду ромів. Промова ромської поетеси Рані Романі (Раїса Борисівна Набаранчук). Оператор М. Тяглий. Тривалість 3 хв.

 

Переглянути

 


Майдан-ТБ: Передача від 17 липня 2015 року

Майдан-ТБ: Передача від 17 липня 2015 року. Ведуча – Ірина Ткаченко. В гостях – старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Наталя Зіневич. Частину ефіру присвячено історії та культурі ромів України, історії геноциду ромів часів Другої світової війни, та пам’яті про геноцид ромів у сучасній Україні.

 

Переглянути

 

 


Національна радіокомпанія України: "Доля людини та народу в цілому". Тривалість 20 хв.

У програмі Національної радіокомпанії України бере участь кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Наталя Зіневич, яка розповідає історію ромів, про сучасний стан ромознавчих студій та їхні перспективи в Україні. Ефір від 14 квітня 2015 р.

Слухати

 


«Це варте уваги». 2013 р. Виробництво ТРК «Медіа Центр» та «5 канал». Тривалість 17 хв.

Сюжет розповідає про життя та побут ромів України, а передусім – про те, як ромські громади Центральної України – у Полтавській, Черкаській та Чернігівській областях – за допомогою інших громад, українців, місцевих жителів вшановують пам’ять тих ромів, хто загинув за часів нацистської окупації України. Сюжет містить як свідчення самих ромів, які пережили геноцид, так і спогади їхніх сусідів про те, що відбувалося на їхніх очах, а також місцевих краєзнавців, громадських діячів. Програму створено за сприяння Черкаської обласної громадської організації «Романі Рота» та Золотоніської районної громадської організації «Аме Рома».

Переглянути

 


«Сповідь, Живі свідчать». 2012 р. Виробництво Закарпатського культурно-просвітнього товариства "Романі Яг". Автори фільму Є. Навроцька, А. Адам, М. Горват, Н. Мунтяну. Тривалість 28 хв.

Документальна стрічка розповідає про переслідування та утиски ромів під час Другої світової війни на теренах сучасної Закарпатської області. Автори фільму дають слово старим ромам, які пережили депортації та примусові роботи у таборах та трудових батальйонах під час війни, та тривалий час мовчали про їхню гірку долю або залишалися не почутими суспільством. Приділено також увагу переслідуванню та масовим убивствам ромів у німецькій зоні окупації України. Фільм створений з ініціативи Міжнародного фонду «Взаєморозуміння і толерантність» (м. Київ).

Переглянути

 


«Личные страницы в истории войны». 2010 р. Виробництво АДЦ «Меморіал» (Санкт-Петербург). Тривалість 15 хв.

Стрічка присвячена подіям геноциду ромів на окупованій нацистами території Радянського Союзу та надає слово безпосередньо тим ромам, яким пощастило вижити під час переслідувань від німецьких окупантів у північних районах сучасної Російської Федерації.

(Завантажити субтитри до фільму)

 

Переглянути


«Це варте уваги». 2009 р. Виробництво ТРК «Медіа Центр». Тривалість 18 хв.

У сюжеті розповідається про сучасні упередження та забобони щодо ромів. Центральне місце посідає історичний нарис про те, до чого ці упередження та забобони стосовно ромів призвели під час панування нацизму у Європі та, зокрема, Другої світової війни та окупації України. Передача містить свідчення українця І. Білащенко, який на власні очі спостерігав переслідування  ромів у Черкаській області, та ромської жінки О. Юрченко, яка врятувалася під час убивств, а також інших свідків; показано церемонію вшанування пам’яті жертв геноциду ромів 2 серпня у с. Білозір’я Черкаської області та уривки інтерв’ю з цього приводу з головою Черкаської обласної громадської організації «Романі Рота» та головою Золотоніської районної громадської організації «Аме Рома».

Переглянути

 


"Громадське радіо": "Роми України. Як подолати стереотипи та зберегти унікальність цього народу?"

Співголова «Асоціації ромів України» Валерій Сухомлинів впевнений, що роми, їх унікальна культура та історія - це невід’ємна частина нашої країни, і тільки повага та розуміння цього народу зможуть дати поштовх для його подальшого розвитку. В цьому випуску програми «Громадяни України» Валерій Сухомлінов намагається змінити стереотипи та ставлення суспільства щодо ромів України та розповідає, як запобігти дискримінації цього народу.

Слухати

 


Телеканал СІ. 2009. Телесюжет про відкриття пам’ятника на місці загибелі у 1942 році ромів Чернігова.Тривалість 3 хв.

Виступи Марини Казанської, Герарда Кузнєцова, Петра Гловацького. Автори сюжету Олексій Маслов, Ірина Вобробей.

 

Переглянути