До роковин трагедії Бабиного Яру (1941–2017) відкриття виставки «Геноцид проти ромів – пам’ятай, аби протистояти»

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

До роковин трагедії Бабиного Яру (1941–2017)

- Громадська організація «Освіта заради співпраці» («Bildungswerk für Friedensarbeit», Берлін, Німеччина)

- Національно-культурне об’єднання «Амала» (Київ, Україна)

- Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс» (Київ, Україна)

- Український центр вивчення історії Голокосту (Київ, Україна)

оголошують про відкриття та проведення виставки

«Геноцид проти ромів – пам’ятай, аби протистояти»

Місце відкриття: Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс», проспект Перемоги, 38, Київ.

Дата та час відкриття: 28 вересня 2017 р., 17.00.

Коротко про виставку:

Група ромської і неромської молоді з України, Молдови, Німеччини та Румунії відвідала місця південної України, де у 1942–1944 роках опинилися роми, депортовані з Румунії, Бессарабії та Буковини, багато з яких загинули внаслідок голоду, епідемій та знущань з боку окупаційної влади, а подекуди навмисних масових вбивств. Разом з тим, учасники подорожей відшукали як в Румунії, так і в Україні вже стареньких сьогодні ромів, яким пощастило пережити геноцид, а також місцевих сусідів-неромів, які на власні очі бачили, що відбувалося з приреченими на смерть. Їхні спогади було записано.

Результатом проекту є виставка, яка вдало поєднує різні виміри цього трагічного явища та його значення для сьогодення. Передусім, це історичний аспект, який ознайомлює відвідувачів виставки з обставинами депортації ромів з Румунії та їх загибелі і виживання у Трансністрії. Водночас презентується сучасний стан пам’яті про цю подію в різних країнах та суспільствах, що сьогодні є спадкоємцями тих часів. Крім того, виставка висвітлює сьогоднішнє становище ромських громад в охоплених проектом країнах, складні процеси подолання наслідків геноциду, та, констатуючи факт, що упередження та забобони щодо ромів із сьогоденного життя не зникли, застерігає суспільства від повторення трагічних помилок минулого.

В листопаді 2016 р. україномовну/російськомовну версію виставки було презентовано в м. Одеса, згодом – у м. Дніпро, а в січні 2017 р. німецькомовну/румунськомовну її версію було представлено у м. Берлін.

Виставку адресовано школярам, студентам, викладачам, представникам мас-медіа, ромській громаді та загальній аудиторії – усім, кому не байдужа історія ХХ століття та трагічна минувшина народів України в часи тоталітаризмів та Другої світової війни, колективна історична пам’ять, історія геноциду.

 

Виставка працюватиме з 28 вересня по 15 листопада 2017 р.

Вхід у театр «Романс» для відвідання виставки – вільний.

Робочі години для відвідання виставки: вівторок – неділя, з 14.00 до 19.00.

Для групових відвідин прохання заздалегідь узгодити візит групи за телефоном:

(044) 277 87 97

Запрошуємо на відкриття та відвідання виставки!